Słuchanie radia w Internecie #1

Czasem zdarzają się sytuacje, że nie posiadamy standardowego odbiornika radiowego lub po prostu nie ma możliwości słuchania radia poprzez fale radiowe. Z ratunkiem przychodzi nam Internet. W dzisiejszym artykule opisze jak posłuchać radia internetowego o różnych gatunkach muzycznych na przykładzie strony www.rmfon.pl. Jest to internetowy odpowiednik tematycznych stacji radiowych RMF FM.

  1. Wchodzimy na stronę rmfon.pl
  2. Na stronie mamy do wyboru prawie setkę tematycznych stacji radiowych. Aby rozeznać się ile tych stacji jest klikamy na górze w prawej części strony Stacje radiowe.
  3. Rozwinie się lista wszystkich dostępnych stacji i następnie wybieramy tę która wydaje się najciekawsza, np. RMF Party. Wszystko klikamy jeden raz lewym przyciskiem myszy.
  4. Zwykle po kliknięciu emitowana jest reklama. Należy wówczas odczekać i po chwili usłyszysz muzykę z wybranego radio. Warto dodać, że na środku pojawia się tytuł i wykonawca oraz okładka z płyty.

Gdy zachodzi potrzeba zatrzymania muzyki na środku znajduje się przycisk STOP. Klikamy na niego lewym przyciskiem myszy jeden raz. Aby ponownie włączyć radio klikamy PLAY.

Po prawej strony znajduje się wskaźnik głośności, który domyślnie ustawiony jest na maksimum. Przytrzymując lewy przycisk myszy i przesuwając ją w lewo lub w prawo zmniejszamy bądź zwiększamy głośność odtwarzanego dźwięku.

Poniżej po lewe stronie jest napisany tytuł piosenki, która jest planowana za chwilkę, a po prawej stronie piosenka, która będzie emitowana w następnej kolejności.

Jeżeli stacja radiowa przypadła Ci do gustu możesz ją oznaczyć serduszkiem, czyli dodać do ulubionych. Od teraz po kliknięciu Wszystkie stacje w grupie Ulubione będą znajdować się wszystkie Twoje stacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *