Planowanie podróży – e-podroznik.pl

Kiedy zamierzamy wybrać się na wakacje lub w podróż do innego miasta w planowaniu całej podróży w sieci znajdziemy wiele interesujących stron, które wyliczą nam czas podróży, jakim pociągiem lub autobusem warto się wybrać itp.

Pierwszą stronę, którą chciałem dzisiaj pokazać jest www.e-podroznik.pl, zatem

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową i w pasek adresowy wpisujemy www.e-podroznik.pl (lub po prostu klikamy w link)

2. Załóżmy, że wybieramy się w podróż z Krakowa do Sopotu. Należy też zastanowić się czy potrzebujemy bilet w jedną stronę czy w obie. Dla przykłady wybieramy, że będziemy planować podróż w obie strony, czyli jedziemy z Krakowa do Sopotu 1.12.2017, a wracamy 8.12.2017 roku.

3. Na zakładce Rozkład jazdy klikamy lewym przyciskiem myszy na „kropkę” w obie strony i również klikawszy lewym przyciskiem myszy wpisujemy w pole „z” Kraków, a w pole „do” Sopot. Gdy pojawi się podpowiedź wybieramy właściwą miejscowość we właściwym województwie.

4. Wybieramy datę kiedy wyjeżdżamy i kiedy wracamy, klikając lewym przyciskiem myszy i zaznaczając odpowiednią datę. Można wybrać również godzinę, gdy zajdzie taka potrzeba. My w tym momencie nie zaznaczamy godziny. Domyślna wartość to cała doba.

5. Na samym końcu klikamy przycisk „Znajdź połączenie” i zobaczymy prawdopodobnie wszystkie wyniki z połączeniami z Krakowa do Sopotu.

Po lewej stronie widzimy godzinę odjazdu i przyjazdu, następnie jakim środkiem transportu odbędzie się nasza podróż oraz czas podróży.

Kolejna ikona to „Kup bilet”, gdzie można dokonać kupna biletu. Pierwsza linijka to reklama BlaBlaCar – temat zostanie omówiony w innym artykule.

Jeżeli wyświetlone godziny nam nie odpowiadają i szukamy późniejszej godziny to należy kliknąć na samej górze w Wcześniejsze połączenia lub na samym dole w Późniejsze połączenia.

6. Gdy wybierzemy już właściwą godzinę, np. odjazd 11.20 z Krakowa możemy rozwinąć szczegóły połączenia klikając na Pokaż szczegóły i mapę. Po rozwinięciu będziemy mogli zobaczyć mogli zobaczyć trasę przejazdu pociągu oraz stację pośrednie.

7. Jeżeli zdecydujemy się na kupno biletu to wystarczy kliknąć na KUP BILET, a następnie zostaniemy przeniesieni na stronę PKP, która została omówiona w innym artykule.
W powyższym serwisie możemy przeglądać i planować prawie wszystkie możliwe podróże w odpowiedniej dacie i czasie.

A jakie Państwo macie wrażenia z korzystania z serwisu e-podróżnik.pl ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *