Czy warto zakładać konto Microsoft?

Uruchamiając nowy sprzęt z systemem Windows, tj. komputer, tablet czy telefon proszeni jesteśmy o utworzenie konta Microsoft. Ale czy warto tworzyć nowe konto, pamiętać nowy login i hasło? Wszystko opiszę w poniższym tekście.

Zalety

Zalogowanie się do systemu Windows za pośrednictwem konta Microsoft umożliwia:

  • pobieranie aplikacji ze Sklepu Windows
  • automatyczne uzyskiwanie dostępu do zawartości on-line
  • synchronizacja ustawień

Na pewno wygodne będzie skorzystanie z wielu usług za pomocą jednego konta. Jednym loginem i hasłem możemy uzyskać dostęp do Skype, Office 365, Xbox Live, One Drive , Outlooka, Binga i sklepu z aplikacjami.

Wszystkie te usługi będą się synchronizowały i niezależnie z jakiego urządzenia skorzystamy wszędzie będą dostępne w takiej samej postaci, np. gdy na tablecie zapiszemy obrazki, filmiki czy notatki to na innym komputerze, tablecie czy telefonie będziemy je mogli również obejrzeć.

Dodatkowa zaleta to taka, że przechodząc na nowy komputer czy kupując nowy tablet z systemem Windows wystarczy się zalogować na to konto i wszystkie preferencje zostaną przeniesione na to urządzenie, łącznie z pobraniem aplikacji ze sklepu Windows czy ustawieniem tapety.

Wady

Dla mnie największą wadą jest to, że firma Microsoft po zalogowaniu na to konto wie o nas wszystko. Dostaje informacje jakie strony odwiedzamy, z kim rozmawiamy telefonicznie czy na Skypie, jaki pliki mamy umieszczone itp. Jednak trzeba się zastanowić czy inne firmy nie robią tego samego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *