Aplikacja mobilna banku BNP Paribas

W dzisiejszym artykule chciałem opisać mobilną aplikację bankowości internetowej działającą na system Android banku BNP Paribas.

Pierwszym krokiem jaki należy zrobić to ściągnąć i zainstalować ją w swoim telefonie komórkowym. Jak to dokładnie zrobić opisałem w artykule Google Play – jak ściągnąć i zainstalować aplikacje w smartfonie.

Na Pulpicie telefonu szukamy aplikacji banku o nazwie GOmobile i ją uruchamiamy. W zależności od ustawień można ją uruchomić za pomocą PINu lub odcisku palca.

Po otwarciu aplikacja wita nas informacją o kwocie dostępnej na naszym koncie, możliwości wykonania nowego przelewu oraz zapłaceniu BLIKiem. Ponadto poniżej dostępnych środków znajduje się wykres z wydatkami i ilością pieniędzy na naszym koncie przez ostatnie 30 dni. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni do informacji szczegółowych na rachunku.

rys 3

Ponadto gdy szybko jest nam potrzebny numer rachunku bankowego to znajdziemy go w tym miejscu. A jeżeli jest potrzeba skopiowania to wystarczy tylko dłużej przytrzymać numer i po chwili pojawi się informacja „skopiowano”.

Na dole znajduje się dodatkowe menu, gdzie znaleźć możemy informację o produktach, czyli ile mamy na koncie, dostępne środki w ROR oraz informacja o karcie płatniczej. Po prawej stronie każdej z zakładek znajdują się „trzy kropeczki”, które jak najedziemy mamy informację o koncie, można wysłać numer rachunku poprzez smsa, maila, messengera lub inne sposoby komunikacji. Można z tego miejsca wykonać przelew bankowy, sprawdzić historię czy doładować telefon, a nawet założyć lokatę. W przypadku karty płatniczej w tym miejscu możemy ją zastrzec lub zablokować czasowo.

rys 4

W zakładce Płatności możemy doładować telefon, spłacić karty czy zapłacić poprzez kod QR. No i wykonać podstawowe czynności jak przelewy czy zapłacić BLIKiem.

rys 5

W zakładce Zniżki można sprawdzić czy znajduje się tam nasz ulubiony sklep i czy otrzymamy zniżkę.

rys 6

Ostatnia zakładka więcej pozwala znaleźć banki PNB Paribas, odczytać wiadomości bankowości internetowej czy po prostu ustawić aplikacje według naszych preferencji.

rys 7

W tym miejscu jest ciekawa opcja o nazwie waluty, gdzie można sprawdzić bieżący kurs walut.

rys 8

W Ustawieniach można zmienić sposób logowania do aplikacji, zmienić PIN czy chociażby to że pokazuje się aktualne saldo przed zalogowaniem do aplikacji.

rys 9

Aplikacja GOmobile banku BNP Paribas Bank Polska SA została zaprojektowana dla telefonów z systemami Android od 5.0, iOS od 10. Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *