Microsoft Office 365 – jak bezpłatnie przetestować?

Jakiś czas temu opisywałem pierwsze uruchomienie Windowsa na nowym komputerze. W jednym z kroków można było utworzyć lub zalogować się na konto Microsoft. W dzisiejszym artykule opiszę jak można przez miesiąc czasu skorzystać z darmowego Microsoft Office 365.

Jedną z zalet posiadania konta Microsoft jest to, że można bezproblemowo pobierać i synchronizować usługi na różnych urządzeniach. Ponadto z niektóre usługi można za darmo przetestować. Jedną z nich jest właśnie Microsoft Office 365. Ale wszystko po kolei…

Kilka słów o Office 365

Dodam tylko, że w ramach usługi otrzymujemy następujące programy: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher. Ponadto 1 TB miejsca w usłudze OneDrive oraz 60 minut na miesiąc na rozmowy w usłudze Skype. Aktualizacje odbywają się na bieżąco i zawsze mamy najnowszą wersję.

Jaka jest różnica między Office 2019 a usługą Office 365 (subskrypcja)?

Office 2019 jest sprzedawany jako jednorazowa instalacja i nie obejmuje aktualizacji funkcji, zawiera większość funkcji dostępnych w ramach usługi Office 365, ale nie jest jej częścią. Office 2019 objęty jest aktualizacjami zabezpieczeń i dotyczącymi jakości.
Office 365 to usługa subskrypcji dla użytkowników obsługiwana przez chmurę firmy Microsoft. Obejmuje najbardziej bezpieczne, aktualne i umożliwiające współpracę funkcje.

Co się stanie z dokumentami, jeśli subskrypcja usługi Office 365 zostanie anulowana lub zakończy się?

Dokumenty utworzone lub skopiowane można zapisać lokalnie na komputerze PC lub Mac i przechowywać je w ramach usługi chmury, np. OneDrive.
Po wygaśnięciu subskrypcji aplikacje Office będą dostępne w trybie tylko do odczytu.Oznacza to, że wyświetlanie lub drukowanie dokumentów wciąż będzie możliwe, ale nie będzie można tworzyć ani edytować dokumentów.

Jak odnowić lub anulować subskrypcję usługi Office 365? Jak włączyć lub wyłączyć automatyczne odnawianie?

Wszystkie informację na ten temat można znaleźć w tym artykule.

Konto Microsoft

Pierwszym krokiem jest posiadanie konta Microsoft. Czym jest konto i do czego służy opisałem tu i tu. Zakładając, że już wcześniej założyliśmy konto wystarczy wejść na stronę https://account.microsoft.com/account?lang=pl-pl i wpisać swoje dane logowania.

Po prawidłowym wprowadzeniu loginu i hasła powinniśmy zostać przeniesieni na stronę główną naszego Konta.

Główna strona konta Microsoft

Z tego miejsca możemy zarządzać płatnościami, urządzeniami, dokonywać subskrypcji itp. Nas będzie interesowała karta Subskrypcja. Klikamy w Rozpocznij korzystanie z bezpłatnej wersji próbnej. Zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę, gdzie można uruchomić bezpłatny miesiąc korzystania z Microsoft Office 365.

Ostatnim krokiem do uruchomienia usługi jest kliknięcie w TESTUJ BEZPŁATNIE PRZEZ 1 MIESIĄC.

Włączenie subskrypcji

Należy pamiętać, że wybierając bezpłatne miesięczne testowanie Office 365 należy podać numer karty kredytowej! Aby skorzystać z zupełnie darmowej subskrypcji należy pamiętać, aby w ciągu miesiąca wyłączyć tę subskrypcję. Jeżeli nie zostanie to zrobione zostanie pobrana opłata w wysokości 429,99 zł jako opłata na rok korzystania z usługi.

Teraz już wystarczy kliknąć DALEJ.

Wybieramy metodę płatności.

Wypełniamy formularz, aby móc korzystać z darmowej miesięcznej subskrypcji. Podanie danych z karty jest obowiązkowe w celu pobrania opłaty po miesiącu korzystania. My w tym czasie planujemy zrezygnować z usługi. Po wypełnieniu klikamy ZAPISZ.

W kolejnym kroku potwierdzamy wprowadzone wcześniej dane dotyczące karty. Zaznaczamy Tak, chcę otrzymywać od firmy Microsoft…….., a następnie klikamy SUBSKRYBUJ.

Instalacja oprogramowania

W ten oto sposób wykonaliśmy subskrypcję miesięcznej bezpłatnej usługi Office 365. Aby już tylko zainstalować oprogramowanie wystarczy kliknąć ZAINSTALUJ PAKIET OFFICE.

Potwierdzamy instalację klikając ZAINSTALUJ.

Chwilkę czekamy i zacznie się pobieranie pliku. Plik instalacyjny waży tylko 5 MB. Gdy pojawi się monit klikamy ZAPISZ PLIK.

Wybieramy właściwą lokalizację pobrania pliku.

Klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem by uruchomić instalator.

Znowu czekamy chwilkę….

I widzimy na ekranie postęp instalacji, który będzie zależał od szybkości naszego łącza internetowego i szybkości komputera.

Po chwili oczekiwania powyższe okienko zniknie, a w menu Start znajdziemy programy wchodzące w skład usługi Office 365, m.in. program Word.

Po dwukrotnym kliknięciu w ikonę, następuje uruchomienie programu.

Przy pierwszym uruchomieniu należy zaakceptować postanowienia umowy licencyjnej, klikając ZAAKCEPTUJ.

Po zaakceptowaniu można już normalnie korzystać z programu, wybierając jakiś szablon dokumentu lub po prostu Pusty dokument.

W celu lepszego wykorzystania możliwości chmurowych należy zalogować się na swoje konto Microsoft, klikając w Zaloguj się, aby najlepiej wykorzystać możliwości pakietu Office lub gdy otworzymy dowolny dokument klikając w Zaloguj się – znajdujący się na samej górze po prawej stronie.

Po wybraniu jednej z powyższych opcji pojawi się znane już wcześniej okienko logowania. Wprowadzamy swój adres mailowy i hasło. Klikamy DALEJ.

W kolejnym oknie potwierdzamy, że na naszym urządzeniu zostanie wykorzystane właśnie to konto. Klikamy DALEJ.

Od tego momentu w górnym pasku z prawej strony pojawi się nasze imię i nazwisko, które podaliśmy przy tworzeniu konta Microsoft.

Od tego momentu przez miesiąc czasu możemy bezpłatnie korzystać z usługi Office 365.