Dostałem kupon na aktywację programu antywirusowego… i co dalej?

Elektromarkety dość często promując swoje produkty do wybranych sprzętów elektronicznych, np. komputery dodają jakieś bonusy w postaci rocznej subskrypcji jakiegoś programu itp. Zwykle jest on bezpłatny lub za symboliczną złotówkę albo groszówkę. Dość niedawno kupiłem jeden z takich sprzętów i dostałem gratisowo roczną subskrypcję programu McAfee Internet Security.

W poniższym artykule napiszę jak wykorzystać taki kupon na swoim komputerze.

Funkcję programu to:

  • ochrona komputera i kilku urządzeń przed najnowszymi wirusami oraz zagrożeniami internetowymi
  • narzędzia ochronę dla wi-fi oraz pobierania
  • zapewnia dzieciom bezpiecznie korzystanie z internetu.
dav

Aby skorzystać z kuponu należy wejść na podaną na nim stronę internetową. Na moim kuponie to: www.mcafee.com/intechannel/mis Zostaniemy przeniesieni na stronę producenta, gdzie aby aktywować program dzieli nas tylko trzy kroki.

W pierwszym z nich należy wprowadzić 25-cyfrowy kod aktywacyjny. Kod ten znajduję się na zdrapce. Klikamy WYŚLIJ.

Kolejny krok to wprowadzenie adresu mailowego w celu założenia konta w serwisie McAfee, zatem wpisujemy poprawny adres mailowy. Klikamy DALEJ.

Jeżeli wcześniej nie posiadaliśmy konta w serwisie McAfee pojawi się okno, żeby dwukrotnie podać hasło. Wypełniając formularz akceptujemy jednocześnie umowę licencyjną McAfee. Klikamy ZGADZAM SIĘ.

Ostatni, trzeci krok to potwierdzenie założenia konta i informacja, że wykorzystano klucz produktu. W tym miejscu mamy możliwość pobrania oprogramowania klikając ZAINSTALUJ NA TYM KOMPUTERZE.

Po kliknięciu dużego przycisku musimy jeszcze tylko zaakceptować umowę licencyjną, klikając Akceptuję Umowę licencyjną użytkownika oprogramowania firmy McAfee.

Po kliknięciu akceptacji pojawi się numer seryjny oprogramowania. Warto go zapisać. Następny krok to kliknięcie POBIERZ.

Poniżej widoczna jest krótka instrukcja jak pobrać plik ze strony.

Po pobraniu klikamy w program instalacyjny i postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Pierwsze okno jakie się pojawi wygląda jak poniżej i klikamy ZAINSTALUJ.

Czekamy kilka minut aż program się zainstaluje.

Na zakończenie klikamy GOTOWE po przeczytaniu kilku informacji na ostatnim ekranie.

Od teraz nasz komputer jest już chroniony. Klikamy ZACZYNAJMY.

Warto wspomnieć, że w ramach licencji dostajemy możliwość wykorzystania jej na komputerze, tablecie, komórce czy macu. Wystarczy wejść na swoje konto i skorzystać z wysyłki linku lub po prostu pobrać instalkę.

Ponadto w ramach licencji dostajemy dostęp do aplikacji True Key, która ułatwia dostęp wszędzie tam gdzie wymagane jest hasło i wszelka bezpieczna autoryzacja.

Artykuł nie jest sponsorowany, a nazwa handlowa McAfee Internet Security oraz True Key są znakami zastrzeżonymi i są własnością ich producentów.